ارزان ترین منطقه در جهان برای استخراج بیت کوین

[ad_1]

ایسنا: منطقه اسکاندیناوی به لطف کاهش قیمت برق ، بار دیگر به منطقه ای جذاب برای استخراج ارزهای رمزپایه تبدیل شده است.

بارانی ترین هوا در 20 سال اخیر باعث افزایش تولید نیروگاه های برق آبی شده است و قیمت برق در سوئد و نروژ را به یکی از ارزان ترین ها در جهان تبدیل کرده است. اشباع تولید برق که مهمترین ماده اولیه در استخراج سکه های مجازی است ، همزمان با سال سه برابر شدن قیمت بیت کوین بود.

این ارزهای دیجیتالی در مزارع عظیم رایانه ای استخراج می شوند که الگوریتم های پیچیده ای را در سالن هایی به اندازه آشیانه های فرودگاه پردازش می کنند. برق در این فرآیند ضروری است و عملیات استخراج بیت کوین گاهی تا 70000 خانه را مصرف می کند. پویایی فعلی بازار گزینه های بزرگی برای استخراج کنندگان اصلی بیت کوین در اختیار کشورهایی مانند چین ، قزاقستان و کانادا قرار داده است که از سایت های معمول استخراج بیت کوین هستند.

ارزان ترین منطقه در جهان برای استخراج بیت کوین

پس از چندین سال حاشیه سود کم به دلیل هزینه های بالای برق و پایین آمدن قیمت اکثر ارزهای مجازی ، استخراج کنندگان بیت کوین خوش شانس بوده اند. بسیاری از معدن کارانی که به منطقه جذب شده اند ، در آخرین افزایش در سال 2017 باقی مانده اند.

فیلیپ سالتر ، مدیر عملیات Genesis Mining ، مدیر یک مرکز داده در شهر بیتی سوئد ، گفت: “کسانی که مانند ما دوران سختی را پشت سر گذاشته اند ، اکنون کاملاً راضی هستند.” زمانی بود که ما سود نبردیم ، اما در سال گذشته سودآوری ما بیش از سه برابر شده است.

هوای بارانی غیرمعمول همراه با دمای ملایم ، منابع آب را در منطقه اسکاندیناوی به بالاترین سطح در بیش از 20 سال رساند و به این منطقه ظرفیت تولید زیادی می بخشد. در نتیجه ، قیمت برق برای مدت طولانی به زیر صفر رسیده است. متوسط ​​قیمت این سال حدود یک سوم قیمت برق در آلمان است که بزرگترین بازار برق در اروپا است.

سال گذشته ، نروژ کمترین قیمت برق مصرف کنندگان صنعتی را در بین 30 عضو آژانس بین المللی انرژی داشته است. علاوه بر این ، ارزان ترین قیمت برق برای خانوارها در نیمه اول سال 2020 در اتحادیه اروپا وجود دارد ، کمی بالاتر از ایسلند ، که مکان جذاب دیگری برای استخراج ارز دیجیتال است.

اصلی ترین مزیت زیست محیطی تولید ارز دیجیتال در منطقه اسکاندیناوی این است که تولید برق تقریباً آلاینده نیست و شامل تولید انرژی برق آبی ، هسته ای و انرژی بادی است. این موضوع برای بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی که توسط ارزهای دیجیتال جذب می شوند ، اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت اخیر است. استخراج ارز دیجیتال از منطقه اسکاندیناوی ، مشخصات ریسک سیاسی بیت کوین را کاهش می دهد.

به گفته بلومبرگ ، مقایسه قیمت برق جهانی به دلیل تفاوت در مالیات ، هزینه ها و یارانه بین صنایع و مناطق دشوار است. مطالعه بانک جهانی در مقایسه هزینه برق در یک انبار فرضی در پایتخت هر کشور ، سوئد و نروژ کمتر از چین است اما بالاتر از سایر مناطق تولید ارز دیجیتال مانند قزاقستان و مغولستان است.

هزینه های برق با افزایش پیوسته محاسبات تولید هر بیت کوین از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید