از موضع برتر با مسکو صحبت نکنید

[ad_1]

ایرنا: الكساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه خطاب به كشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) گفت: ما مذاكره با روسیه را از موضع بالا نمی پذیریم و هیچ كسی نباید از قدرت با روسیه گفتگو كند.

فومین روز یکشنبه به روزنامه راسیسکایا گازتا روسیه گفت: “علاوه بر تهدید به استفاده از زور در نقض آشکار منشور سازمان ملل ، چنین اقدامات روسیه بی پاسخ نخواهد ماند.”

به عنوان نمونه چنین موضعی ، فومن سخنان وزیر دفاع آلمان را ذکر می کند که “مذاکرات در مورد خلع سلاح نظامی با روسیه باید از موضع قدرت در این کشور انجام شود.”

روسیه: در مورد موقعیت برتر با مسکو صحبت نکنید

وزیر دفاع آلمان اخیراً گفت که مدرنیزاسیون سلاح های نظامی روسیه بارزتر است و برلین برای مقابله با تهدید مسکو باید سطح بالایی از هزینه های نظامی خود را حفظ کند.

به گفته وی ، لازم است در مورد موضع دولت با مقامات مسکو بحث شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ، ماریا زاخارووا ، در پاسخ به اظهارات وزیر دفاع آلمان ، آنهگرت کرامپ کارن بائر ، گفت آلمان در موقعیت وابستگی است.

زاخارووا با کنایه در صفحه فیس بوک خود نوشت: “آلمان در موقعیتی است که من مطمئن نیستم این برای کشور مفید باشد و در یک کشور وابسته در زمینه امنیت قرار دارد.”

هشدار اقدامات ناتو (در مناطق همسایه روسیه)

معاون وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: پرواز هواپیماهای نظامی ناتو ، از جمله ایالات متحده ، به ویژه بمب افکن های سنگین B-52 در مرز شمال غربی روسیه ، ماهیتی تحریک آمیز دارد.

این مقام روسی افزود: فقط سطح بالای مهارت های نظامی و آمادگی خلبانان و پرسنل نیروی دریایی روسیه امکان جلوگیری از حوادث جدی با ناتو را فراهم کرده است.

به گفته معاون وزیر دفاع روسیه ، تحرکات نظامی آمریکا و متحدان آنها در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در نزدیکی مرز روسیه با اظهارات خصمانه همراه است.

وی افزود: پیشنهادهای مسکو برای انجام تمرینات در مناطقی که دور از مانع بین روسیه و ناتو است به طور معمول نادیده گرفته می شود.

برای تقویت صلح پایگاه پشتیبانی دریایی در سودان ایجاد کنید

معاون وزیر دفاع روسیه در مصاحبه با یک روزنامه روسی گفت که ایجاد پایگاه پشتیبانی نیروی دریایی روسیه در سودان مطابق با تمایل متقابل روسیه و سودان برای گسترش همکاری های نظامی است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه پشتیبانی دریایی روسیه در سودان با هدف تقویت صلح و ثبات در منطقه است.

خارطوم دسامبر گذشته و پس از امضای توافق نامه ایجاد مرکز پشتیبانی و تدارکات برای نیروی دریایی روسیه در سودان ، اجازه ایجاد پایگاه دریایی روسیه در شهر بندری سودان را صادر کرد.

بر اساس این توافق ، روسیه یک مرکز پشتیبانی لجستیکی در نزدیکی شهر بندری سودان ایجاد می کند ، جایی که تعمیرات ، سوخت گیری مجدد و استراحت برای خدمه نیروی دریایی روسیه انجام می شود.

این پایگاه می تواند 300 نیروی نظامی و غیرنظامی و همچنین چهار ناو جنگی مجهز به انرژی هسته ای ، قابلیت مانور روسیه در اقیانوس هند و خلیج عدن را که حدود 10 درصد تجارت جهانی در چهارراه را تشکیل می دهد ، در خود جای دهد. انجام شده در اروپا و آسیا ، تقویت می کند.

بر اساس این توافق نامه ، روسیه برای 25 سال مجاز به حمل سلاح ، مهمات و تجهیزات مورد نیاز برای عملیات در پایگاه دریایی از طریق بندرها و فرودگاه های سودان است.

معاون وزیر دفاع روسیه همچنین گفت که به دلیل طغیان تاج ، اقتصاد بسیاری از کشورها آسیب دیده است و صادرات محصولات نظامی به بازار جهانی 4 درصد کاهش می یابد و این شاخص فقط به 2023

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید