بیانیه دفتر رئیس جمهور عراق در مورد دیدار القضیمی صالح

[ad_1]

به گزارش وب سایت خبری موازین نیوز ، صالح امروز میزبان قدمی بود و دو کشور وضعیت سیاسی ، امنیتی ، بهداشتی و اقتصادی کشور را مورد بررسی قرار دادند و نخست وزیر نیز نتایج سفر رسمی خود به آمریکا و گفتگوی راهبردی با واشنگتن را در اختیار رئیس جمهور قرار داد.

بر اساس این بیانیه ، صالح همچنین نتایج گفتگوی راهبردی با ایالات متحده و تلاش های استثنایی قدمی و تیم مذاکره کننده دولت در این زمینه را ستود.

رئیس جمهور عراق همچنین بر ضرورت اتحاد نیروهای ملی عراق برای دستیابی به ثبات و افزایش حاکمیت و منافع عالی عراق تاکید کرد.

صالح و قدیمی همچنین بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات شهروندان و آزار و اذیت بقایای داعش که به دنبال ایجاد بی ثباتی در برخی شهرها هستند ، تأکید کردند و گفتند که راه اقدامات جنایتکارانه با هدف تأمین امنیت شهروندان و هرگونه حمایت از نیروهای امنیتی این کار را بکن ماموریت جدی و بزرگ خود را انجام دهید.

رئیس جمهور و نخست وزیر عراق بر اهمیت برگزاری به موقع انتخابات بعدی در ماه اکتبر تأکید کردند و گفتند که تمام شرایط برای انتخابات شفاف و عادلانه باید برآورده شود تا اراده واقعی رای دهندگان در انتخاب نمایندگان آنها به دور از تقلب باشد. و شرکت در انتخابات نیز باید در مقیاس وسیع برگزار شود.

311311

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید