جامعه ایران در آستانه ورود به مرحله مهاجرت گسترده است

[ad_1]

اقتصادآنلاین: مدیر رصدخانه مهاجرت ایران با تأکید بر توقفی که کرونا در مسیر مهاجرت بین المللی ایجاد کرده ، نسبت به تشکیل موج عظیمی از مهاجرت در جهان پس از کرونا هشدار داد. وی همچنین به مشکلات مهاجرتی ایران پرداخت.

بهرام صلواتی ، مدیر رصدخانه مهاجرت ایران ، در مقاله ای در ویژه نامه روز جهانی مهاجران ، ضمن اشاره به تسریع مهاجرت در سراسر جهان ، به ویژه در دوره پس از تاج ، دلایل ورود جامعه ایران به مرحله را توضیح می دهد مهاجرت گسترده

جامعه ایران در آستانه ورود به مرحله مهاجرت گسترده است

صلواتی در این مقاله با تأکید بر اینکه تاج این امر باعث ایجاد اختلال جدی در مهاجرت بین المللی شده است ، بر شتاب فزاینده مهاجرت در سراسر جهان و عدم همکاری بین المللی در موضوع مهاجرت تأکید می کند. اما در دوران پس از تاجگذاری ، جهان با موج عظیمی از مهاجرت بین المللی روبرو خواهد شد. از آنجا که عوامل محرک مهاجرت ، مانند فقر ، تبعیض و غیره ، در طول تاج به طور قابل توجهی تقویت می شوند و در دوره پس از تاج ، بهار تنگ مهاجرت بین المللی آزاد می شود.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور ، بر لزوم تقویت تمایل به مهاجرت به ایران تأکید کرد و خطر گسترش مهاجرت گسترده به ایران را بار دیگر تأکید کرد.

نکته دیگری که صلواتی به آن اشاره کرد ، آمارهای غلط منتشر شده در زمینه مهاجرت توسط مقامات رسمی و غیررسمی است. این آمارهای غیرحرفه ای نه تنها کمکی به حل مشکل مهاجرت نمی کند بلکه پیام های اشتباهی را نیز به جامعه ارسال می کند.

همچنین تصورات غلطی در مورد بازگشت مهاجران وجود دارد. آمارهای کاذب این تصور را برای بسیاری از مردم ایجاد می کند که ایران بالاترین میزان مهاجرت در جهان را دارد و همه مهاجران قصد بازگشت دارند. این امر باعث کاهش اعتماد به نفس و امیدواری و پذیرش اجتماعی و ایمان مهاجرانی می شود که به خانه خود بازمی گردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید