جزئیات دیدار کالیباف و رئیس پارلمان سوریه

[ad_1]

محمد بکر کلیباف ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، در دیدار با حمودا صباغ ، رئیس مجلس سوریه ، با اشاره به روابط پایدار و روابط جامع بین ایران و سوریه تأکید کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی با گذشت زمان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مهمترین دلیل روابط نزدیک و تقویت روابط دو کشور این است که ایران و سوریه در خط مقدم صیانت از عزت و امنیت ذهن اسلامی هستند ، تأکید کرد: “جامعه اسلامی امروز دشمنان مشترکی دارد که اسرائیل و آمریکا آنها را رهبری می کنند. ایالات. “

وی با اشاره به اینکه دشمنان علیرغم تلاش های چند دهه اخیر خود نمی توانند بین کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد کنند ، گفت: سوریه و ایران در مقابله با دشمنان در خط مقدم هستند. البته ما انکار نمی کنیم که برخی کشورهای اسلامی در حال سرکوب اسلام هستند. “آنها خیانت کردند و در کنار دشمنان اسلام و امت اسلامی قرار گرفتند.

کلیباف تاکید کرد: برخی از این کشورها خیلی زود به اشتباه خود پی برده اند اما برخی دیگر هنوز این اشتباه را درک نکرده اند و مطمئناً در آینده به اشتباه و خیانت خود پی خواهند برد.

وی گفت: “مردم سوریه بار دیگر در انتخابات گذشته به بشار اسد اعتماد کرده اند و این یک پیروزی بزرگ برای مردم سوریه است.” این سطح از روابط اقتصادی و تجاری برای دو کشوری که از روابط سیاسی ، امنیتی و نظامی بسیار بالایی برخوردار هستند ، زیبا نیست.

وی با تأکید بر اینکه پارلمان های دو کشور باید بیش از پیش روابط اقتصادی ایران و سوریه را تشدید کنند ، گفت: مناطق مختلف. “تجارت ، صنعت و كشاورزي تا آنها بتوانند در روابط اقتصادي و تجاري ايران و سوريه شركت كنند.

کلیباف با تأکید مجدد بر اینکه این سطح از تجارت بین دو کشور قابل قبول نیست ، اظهار داشت: وظیفه ما در پارلمان های دو کشور ارتقا cooperation همکاری اقتصادی و آماده سازی زمینه رشد روابط تجاری بین ایران و سوریه است.

همچنین در ابتدای جلسه ، حمود صباغ ، رئیس پارلمان سوریه ضمن خوش آمدگویی به کالیباف و هیئت همراه وی ، بر روابط ریشه دار و مستحکم بین ایران و سوریه تأکید کرد: این روابط توسط رهبران فقید دو کشور برقرار شد ؛ آقای حافظ اسد و امام خمینی (ره) خلق شده اند ، اکنون در سطح بسیار بالایی قرار دارند و دو کشور هماهنگی خوبی با یکدیگر دارند.

وی با بیان اینکه وقتی خون شهدای ما با هم مخلوط شد روابط ایران و سوریه به اوج خود رسید ، تأکید کرد: ما به خاطر اراده خود دشمنان خود را شکست دادیم و امیدواریم در دوره جدید روابط اقتصادی و تجاری بین تهران و دمشق برقرار کنیم. وی افزود: “یک ارتقا به طوری که بتوانیم همکاری مشترک را در دوره بازسازی سوریه تقویت کنیم.

27215

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید