جهانگیری: ما باید سهم ایران از بازارهای جهانی نفت را بازیابی کنیم

[ad_1]

اسحق جهانگیری روز دوشنبه در جلسه شورای عالی انرژی که امروز ریاست وی را برعهده داشت ، با بیان اینکه یک کشور بزرگ با موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد مانند ایران همیشه در منطقه آشفته خاورمیانه تأثیر داشته است ، افزود: کشور ما همیشه رقیب در این منطقه است. “جدی بود اما ایران همیشه توانسته است با توجه به ظرفیت و امکانات کشور در معادلات منطقه ای موثر باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قدرت نظامی یکی از عوامل بازدارنده فشار و توطئه های دشمنان ایران است ، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دهه های اخیر همیشه توانسته در منطقه موثر باشد و قدرت خود را در برابر کشورهای رقیب افزایش دهد. اما در عین حال ، ما نتوانسته ایم از ظرفیت ذاتی و موقعیت جغرافیایی ایران به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: جوانان ایرانی تحصیل کرده و با استعداد یکی از مهمترین فرصتهای کشور هستند که با تکیه بر این جمعیت جوان ، چرخه های توسعه کشور باید قبل از بسته شدن پنجره جمعیت آغاز شود ، زیرا متأسفانه در 20 سال آینده جمعیت ایران به پیری نزدیکتر. “باش.

جهانگیری افزایش تولید و ظرفیت فروش نفت را از دیگر عوامل قدرت کشور عنوان کرد و افزود: ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 10 درصد سهم تولید نفت در جهان را داشت اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل مدیریتی اختلافات و توطئه ها. دشمنان و مجازات های سخت علیه جمهوری اسلامی ایران این سهم را به 4٪ کاهش داده اند و برخی از کشورهای منطقه از این مزیت استفاده کرده و سهم خود را از تولید و فروش نفت افزایش داده اند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: متأسفانه اوضاع به جایی رسیده است که اقتصاد جهان با خروج ایران از بازار جهانی نفت مشکلی نخواهد داشت. “افزایش تعهدات و واردات فن آوری های جدید و استفاده مجدد از ظرفیت داخلی این تعهد ملی ما است.” سهم ایران از بازارهای جهانی نفت را بدست آورید.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط محیطی ، ممکن است قوانین و مقررات محدود کننده ای در آینده برای کشورهای تولید کننده نفت وضع شود که بیش از حد مجاز سهمیه خود نفت تولید می کنند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه حداکثر استفاده از نفت بزرگترین وظیفه ملی است ، ادامه داد: با سرمایه گذاری کلان ، سهم ایران از بازارهای جهانی نفت می تواند افزایش یابد ، بنابراین با بازگشت ایران به جایگاه سابق خود در بازار نفت ، مشکلات اقتصادی قابل حل است . “و او بیکاری در کشور را حل کرد و برای دستیابی به این هدف ما باید همکاری و هم افزایی همه کارمندان و عناصر کشور را افزایش دهیم.

جهانگیری در ادامه خواستار تنظیم برنامه و بودجه شد تا در تدوین برنامه هفتم توسعه کشور بیشتر به منابع طبیعی متکی باشند و راه حلی ارائه دهند تا از درآمد بازار حاصل از افزایش تولید نفت در صندوق توسعه ملی استفاده شود و برای سرمایه گذاری استفاده شود. فقط.

جهانگیری: ما باید سهم ایران از بازارهای جهانی نفت را بازیابی کنیم

سند چشم انداز تولید نفت خام تا افق 1420 تصویب شد.

در این جلسه که با حضور وزرای نیرو ، نفت ، صنعت ، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد ، شورای عالی انرژی مطابق ماده (5) قانون اصلاح مدل مصرف کننده با هدف سیاست گذاری ، تدوین و تدوین سیاست های استراتژیک مشترک سند انرژی و استراتژیک ملی کشور ، سند چشم انداز تولید نفت خام تا افق 1420 ، نتیجه مطالعه برنامه کلی انرژی کشور برای تعیین گزینه تولید بهینه نفت خام مخازن باز تأیید شده کشور.

وزیر نفت در گزارشی از سند چشم انداز تولید نفت خام تا افق سال 1420 ، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در سیاست ابلاغیه 1998 مبنی بر افزایش ظرفیت تولید نفت محافظت شده متناسب با ذخایر موجود و قدرت اقتصادی ، امنیتی و سیاسی کشور. کرد: ورود سرمایه گذاری های جدید ، فناوری های جدید و ایجاد بازار سهم نفتی کشور از مهمترین عوامل توسعه بازار نفت خام جمهوری اسلامی ایران است. سند چشم انداز بر اساس دانش و تجربه مدیران برای تعیین چشم انداز و فرصت های تولید قابل دستیابی است. نفت و سرمایه گذاری برای توسعه ذخایر باز تولید می شود.

در این جلسه استفاده کامل از ظرفیت فروش نفت برای توسعه ، تلاش در جهت تجهیز و توانمندسازی شرکت های داخلی برای اکتشاف و تولید بر اساس بازار سرمایه و برنامه ریزی و شناسایی مشوق های سرمایه گذاری لازم مورد بحث قرار گرفت.

تصویب دستورالعمل اجرایی آیین نامه ایجاد بازار برای بهینه سازی انرژی و محیط زیست

همچنین دستورالعمل اجرایی آیین نامه ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست به منظور تدوین ضوابط و مقررات بازار کارآمد مصرف انرژی در جلسه امروز شورای عالی انرژی به تصویب رسید.

گواهی پس انداز صادر شده توسط ناشران (شرکت ملی گاز و توانیر) در این بازار معامله می شود. طبق این دستورالعمل اجرایی ، گواهی صرفه جویی در انرژی که توسط اوراق بهادار صادر شده ، مالکیت مقدار مشخصی از انرژی را که برای مدت زمان مشخصی صرفه جویی کرده است ، نشان می دهد. روشن است که کارایی این بازار با توجه به قیمت و زمان تأمین کنندگان برق ، گاز و محیط زیست تعیین می شود.

علاوه بر این ، طبق ماده 26 تصمیم گرفته شد که ناشران متعهد شوند گواهینامه هایی را برای بخشهای خاصی از رشد سالانه مصرف انرژی در کشور از طریق بهینه سازی انرژی صادر كنند. در این جلسه ، اعضا همچنین قوانینی را برای ثبت ، اندازه گیری و تأیید مقررات ایجاد بازار برای بهینه سازی انرژی و محیط زیست تصویب کردند.

همچنین در این جلسه ، اعضای شورای عالی انرژی تصمیم گرفتند که در نظر گرفتن هر نوع سیاست مربوط به حامل های انرژی در صلاحیت شورای عالی انرژی است و با در نظر گرفتن جامعیت سند راهبرد ملی انرژی ، موارد مربوط شورای انرژی یک فرهنگ تحت عنوان “سند ملی توسعه انرژی های تجدیدپذیر مبتنی بر دانش” باید در زمان بررسی سند راهبرد ملی انرژی برای تأیید توسط سازمان برنامه و بودجه به شورای عالی انرژی ارائه شود .

شورای عالی انرژی همچنین تصویب کرد؛ مصوبات کمیسیون صرفه جویی در بازار بهینه سازی مصرف سوخت و محیط زیست توسط رئیس برنامه و سازمان بودجه اعلام و اجرا می شود.

27219

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید