درخواست مصطفی مون از رئیس جمهور

[ad_1]

ایسنا: مصطفی مون از رئیس جمهور خواست “از حقوق مدنی خود استفاده کند” و مشکلات مزمن حرفه ای و مشکلات حاد اقتصادی کادر پزشکی را حل کند.

این پزشک و فعال سیاسی در یادداشتی با عنوان “اعمال حقوق مدنی” نوشت: اعضای فداکار جامعه پزشکی ، که فداکاری خود را در جنگ تحمیلی و بحران تاج ، با تقدیم صدها شهید ثابت کرده اند ، از فقر ، تبعیض و بی نظمی در داخل رنج می برند و خارج از خانواده حرفه ای آنها ، اما مدیران مربوطه قادر نیستند یا نمی دانند که چگونه این وضعیت را درک کنند و واکنش درستی نشان نداده اند.

درخواست مصطفی مون از رئیس جمهور

این یادداشت اضافه می کند: “در این روند ، حتی چند سال پیش ، حق تعرفه مراقبت های پزشکی در بخش های غیر دولتی از تعهدات قانونی سازمان نظام پزشکی سلب شد و سازمان رد صلاحیت شد. طبق قانون تأسیس خود ، سازمان نظام پزشکی موظف است هم از حقوق بیماران و سلامت جامعه و هم از حقوق جامعه پزشکی حمایت کند ، به همین دلیل در سه سال گذشته سازمان نظام پزشکی ، یا شورای عالی یا کلیات آن اداره پزشکی از طریق تخصص علمی وارد عمل شده و بیانیه ها و تحلیل ها و تصمیماتی را برای ارسال نامه ها یا جلسات مکرر حضوری با کارمندان دولت در سطوح مختلف ارائه کرده است ، اقداماتی که متأسفانه هنوز پاسخی نداشته است.

موین در این باره نوشت: “چند روز است که کادر پزشکی ، به ویژه در سطح پزشکان عمومی در بخش های دولتی و غیردولتی ، در حال پیگیری برای پیگرد قانونی هستند ، و از گسترش ناامیدی و بی علاقگی در بین پزشکان هشدار می دهند و درخواستی ارائه می دهند.” شبکه های اجتماعی در فضای مجازی

سرانجام ، وی گفت: “من به عنوان یک پزشک و یک شهروند ، از رئیس جمهور ، وزارت بهداشت و کمیته بهداشت مجلس می خواهم که به درخواست” تحقق حقوق شهروندی “پاسخ سریع دهند و مسائل مزمن حرفه ای را حل کنند. و مشکلات حاد اقتصادی. “من کادر پزشکی سخت کوشی دارم و به جامعه محترم ایرانی خدمت می کنم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید