روحانی ، نزدیک به آیت الله مصبخ: دولت اسلامی باید مردم را به بهشت ​​ببرد

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی ، عضو شورای عالی سمینارهای کشور ، با بیان اینکه مسئله غدیر بخشی مهم از برنامه کلی و نقشه راه اسلام است که ریشه الهی ، قرآنی و روایی دارد ، گفت: این روز متعلق به همه مسلمانان است. با اعلام عمومی ولایت ، سرنوشت امت اسلامی استخراج خواهد شد.

وی افزود: این واقعه بزرگ و مهم تاریخی منشأ وحدت مسلمانان در سراسر جهان در اندیشه و عمل در طول تاریخ است.

عضو شورای عالی سمینارهای کشور اظهار داشت: سکولاریسم دارای درجات ، ابعاد و مراتبی است که نصب علی (ع) در روز عید غدیر تمام سطوح و درجات یا ابعاد آن را انکار می کند.

وی گفت: برکناری علی (ع) از مقام امامت و ولایت از جامعه در آغاز اسلام نقطه آغاز سکولاریسم در جامعه اسلامی است. انتصاب این امام در استان ابطال سکولاریسم در همه ابعاد و اشکال آن ، به ویژه جدایی دین از سیاست و دولت است.

آیت الله رجبی خاطرنشان کرد: نصب امیرالم’منین به معنای جامع بودن پادشاهی دین در ارتباط با دنیای مردم است و کلیه امور اجتماعی باید در چارچوب برنامه دولت و رهنمودهای دین انجام شود. سیستم دولت بخشی از نقشه راه جامع دین برای سعادت دنیا و فراتر از آن است.

وی گفت: طبق گفته ها و آموزه های اسلامی ، دولت اسلامی موظف است کارهایی را انجام دهد که مردم را به بهشت ​​ببرد و از جهنم جلوگیری کند.

آیت الله رجبی افزود: حکومت اسلامی وظیفه دارد سعادت دنیوی و اخروی مردم را در جامعه مبتنی بر آموزه های اسلامی و درون آن تأمین کند ، زیرا علاوه بر ایجاد حکومت اسلامی ، در متن دین ، ​​حکومت اسلامی نیز تعهدات در این زمینه “

27219

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید