روحانی فوراً به سازمان برنامه و بودجه دستور داد تا مشکل آب خوزستان را حل کند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیأت دولت ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت ، با استناد به مشکلات ناشی از کاهش بارندگی و خشکسالی در کشور ، از وضعیت بیمار ابراز تاسف کرد. تشدید گرما باعث بحران کمبود آب در برخی از مناطق کشور ، به ویژه استان خوزستان شده است.

یادآوری تلاشها و اقدامات دولت احتیاط و امید طی 8 سال گذشته برای حل مشکل آب خوزستان از طریق بهبود و نوسازی تأمین و توزیع آب آشامیدنی در استان و همچنین اجرای پروژه های بزرگ در این زمینه حوزه آب و برق استان از صبر و استقامت مردم عزیز خوزستان ، از تلاش جدی مدیران استانی ، وزرای مربوطه و همکاری سایر نیروهای کشور و مرکز مدیریت بحران برای حل مشکلات قدردانی می کند از مردم غیور استان.

منبع اصلی تأمین آب در استان خوزستان با حدود 5 میلیون نفر جمعیت رودخانه های کره و دس است که در حال حاضر به دلیل خشکسالی با افت شدید روبرو هستند. بر اساس گزارش ها ، با شروع گرما ، تعداد روستاهای کم آب افزایش یافته و با کاهش حجم آب رودخانه کارون ، مردم استان به ویژه روستاها با مشکل تأمین آب آشامیدنی روبرو هستند.

سپس شورای وزیران بودجه ای را برای جلوگیری از حرکت آب دریا در زمین های کشاورزی و جنگل های آبادان و خرمشهر ، پرداخت مطالبات کشاورزان برای خسارت به زمین های کشاورزی در استان خوزستان ، اجرای پروژه های آبرسانی ، آبرسانی به روستاها و عشایر اختصاص داد. آبها و مقابله با تنش آب آشامیدنی ، کشاورزی و منابع طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان ، آبیاری نهال های سالانه از منابع طبیعی در مراکز مهم برای تشکیل گرد و غبار ، کنترل آفات و بیماری های جنگل و تأمین علوفه و آب حیوانات سنگین (گاومیش و توافق کردند که خسارت وارده به این نوع دام در استان خوزستان را جبران کنند.

پس از جلسه ، تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاههای اجرایی در دولت تصویب شد.

وام به وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان

با تصویب شورای وزیران ، مبلغ 75 میلیارد ریال وام برای تملک دارایی های سرمایه ای برای اجرای اقدامات پیشگیرانه در برابر خطرات طبیعی و ساماندهی و حفاظت از سواحل رود ارس و جلوگیری از خسارت سیل نیمه تمام پروژه های مدیریتی و شستشو وزارت نیرو همچنین موظف بود از آسیب دیدن زمین های کشاورزی توسط روستاییان مرزی جلوگیری کند.

دولت همچنین به وزارت نیرو دستور داد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام موارد فوق ، هر سه ماه یکبار گزارش اجرای اعتبار فوق را به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران در کشور ارسال کند. .

اعضای دولت همچنین 170 میلیارد ریال وام (به ترتیب 25 میلیارد ریال و 145 میلیارد ریال تملک سرمایه) برای ترمیم قطعات آسیب دیده ناشی از رانش در منطقه هرشک رودبار ، گیلان در ماه ژوئن اعطا کردند.

علاوه بر این ، مبلغ 27 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان (با 4 درصد سود در مناطق روستایی) و یک دوره بازپرداخت 15 ساله (سه سال مشارکت مدنی و 12 سال فروش اقساطی) برای جبران خسارت در استان گیلان توزیع می شود.

همچنین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان دستور داده شد که علاوه بر نظارت فنی و اجرایی ، گزارش های فنی مربوط به اجرای وام های فوق را به سازمان های برنامه ریزی و بودجه کشور و مدیریت بحران در دوره های سه ماهه ارسال کنند.

انتقال سهام دولت در برخی از شرکت های سازمان تأمین اجتماعی

شورای وزیران ، به منظور تقویت امنیت اجتماعی افراد تحت پوشش صندوق های بازنشستگی دولتی ، نظامیان و ذوب آهن ، عشایر و دهقانان و همچنین بازپرداخت بخشی از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی ، با انتقال سهام دولت در برخی از شرکت ها به این سازمان ارزشمند. تقریباً یک میلیون و 300 هزار میلیارد ریال توافق کردند.

قیمت نهایی سهام شرکتهای موضوع این مصوبه مطابق مقررات اجرایی روشهای قیمت گذاری شرکت مصوب شورای عالی سیاست های کلی ماده (44) قانون اساسی با تصویب هیئت واگذاری و هیئت مدیره تعیین می شود. سازمان خصوصی سازی. ظرف سه ماه از آن تاریخ. تصویب قیمت سهام شرکتهای مذکور را مطابق با مفاد گفته شده در صفحه انتقال جهت تصویب ارائه دهید.

همچنین ، طبق هماهنگی های انجام شده قبل از این تصویب نامه ، مالک موظف است به مرحله و حداکثر تا پایان سال 1401 بیش از 20٪ سهام خود را در شرکت های موضوع این تصویب به بخش غیر دولتی منتقل کند . در صورت عدم دستیابی به این مهلت مقرر ، وزارت اقتصاد و دارایی (سازمان خصوصی سازی) حق دارد مستقیماً مازاد 20٪ سهام مذکور را انتقال داده و پس از کسر هزینه های انتقال ، منابع حاصل از فروش را به حساب آنها منتقل کند. . پرداخت کردن

بررسی و تأیید تعدادی از مصوبات ستاد ملی زنان و خانواده

براساس ماده (3) اساسنامه ستاد ملی زنان و خانواده ، شورای وزیران دو ماده از مصوبات ستاد را تحت عنوان “اداره ملی توسعه ، ارتقا and و نهادینه سازی سیاست های استراتژیک خانواده” و رئیس ( 1) تا (6) دهک برای درآمد “تأیید شده است.

براساس “اداره ملی توسعه ، ارتقا and و نهادینه سازی سیاست های استراتژیک خانواده” ، کلیه دستگاه های اجرایی موظف به بهبود وضعیت شاخص مطابق با محورها و م componentsلفه های شاخص های خانواده ، موضوع این مصوبه و براساس استراتژی ها هستند موجود در این قطعنامه. وارد سیستم نظارت بر زنان و خانواده شوید.

دولت همچنین “بسته حمایتی مسکن برای سرپرستان خانوار در زنان در دهک های (1) تا (6) درآمد” را بر اساس توزیع آماری زنان سرپرست خانوار ثبت شده در برنامه اقدام ملی مسکن مانند هزینه های ساخت یک واحد مسکونی و منابع یارانه ای مورد نیاز سهم دولت محاسبه می شود. همچنین ، با استناد به سیاست های مشترک خانواده ، بند سوم سیاست های کلی سیستم مسکن ، ابلاغیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم برنامه ریزی دولت برای تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد و نیازمند جامعه را تأیید کرد.

تغییر طبقه بندی گرمسیری بخش امامزاده بدرود در شهر نطنز

بر اساس گزارش های هواشناسی ارائه شده توسط اطلاعات هواشناسی در ایستگاه جنگلی بدرود در نطنز ، استان اصفهان ، در مورد شرایط آب و هوایی بخش امامزاده بادرود ، شورای وزیران موافقت کرد که طبقه بندی مناطق گرمسیری این بخش را در شهر تغییر دهد.

بر این اساس ، بخش امامزاده بدرود نطنز از اول ژوئیه تا پایان ماه اوت به مدت دو ماه به عنوان منطقه گرمسیری تعیین خواهد شد (4).

طبق روزنامه رسمی کشور ، دولت موافقت می کند که سرمایه شرکت را افزایش دهد

دولت ضمن اصلاح ماده 5 اساسنامه روزنامه رسمی کشور ، دولت با افزایش سرمایه این شرکت موافقت کرد.

بر این اساس ، سرمایه شرکت مذکور از 32 میلیارد و 591 میلیون 800 هزار ریال به 36 میلیارد و 248 میلیون و 711 هزار و 210 ریال تقسیم شده و به 362 هزار و 487 سهم صد هزار ریالی با نام و غیرقابل انتقال تقسیم شده است.

لازم به ذکر است که سرمایه مذکور متعلق به دولت است و از طریق دارایی های سازمان روزنامه رسمی کشور پس از بدهی تأمین می شود.

کاهش هزینه ورودی ورق فلز گرم و سرد

شورای وزیران موافقت کرد که به دلیل افزایش تقاضا برای ورقهای گرم و سرد فولاد و کمبود جدی آنها در صنایع پایین دستی کشور ، عوارض واردات برخی از ورقهای فولاد سرد و گرم ذکر شده را کاهش دهد.

27215

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید