روشهای شناسایی کالاهای زیر پله

[ad_1]

خراسان: تا همین اواخر ، تقلب در کاغذ شاید رایج ترین محصول تقلبی در کشور بود که به راحتی با دستگاه تشخیص پول قابل شناسایی است.

اما کلاهبرداران بیکار ننشستند و شروع به ساخت محصولات جعلی با مارک های معروف از کشورهای مختلف کردند ، از لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی و آرایشی! ما اخیراً گزارش های زیادی درباره ترفندهای این کلاهبرداران که کالاهای تقلبی را به نام کالاهای اصلی به مشتری می فروشند ، به عنوان مثال با خرید کارتن خالی محصولات ، منتشر کرده ایم. به این ترتیب آنها کالاهای بدون مارک و تقلبی را در جعبه مقوایی قرار می دهند و جعبه های خالی خریداری شده را مهر می کنند و به نام کالاهای واقعی می فروشند. مطمئناً هر منطقه سودآوری بیشتری داشته باشد ، سمینارهای گام به گام به سراغ آن می روند و نمونه ای غلط از این موضوع می زنند و برای جلب اعتماد مشتریان گام برمی دارند. امروز ، همانطور که برخی از ترفندهای این پله های فرعی را که مشتری های آنها را به روشی مدرن فریب می دهد ، ارائه می دهیم ، ما به روش هایی برای تشخیص کالاهای اصلی از کالاهای تقلبی پرداخته ایم که خالی از لطف نیست.

تبلیغات در اینستاگرام

در بسیاری از موارد ، محصولات ساخته شده در زیر پله ها در تبلیغات اینستاگرام و تلگرام به فروش می رسند ، زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و شما پس از خرید به فروشنده دسترسی ندارید ، بنابراین خدای نکرده در صورت بروز مشکل ، پیگیری خسارت وارد.

در این روش تبلیغات با فیلم های جذاب و ادعاهای غیرواقعی ، قربانی ترغیب می شود کد متنی را به شماره مشخصی ارسال کند. کلاهبرداران اکنون با قربانی تماس گرفته و کالای جعلی را برای او ارسال می کنند. در تمام مراحل مشخص نیست که شرکت متعلق به کجاست و هویت صاحبان آن مشخص نمی شود. با استفاده از این روش فروشنده راحت است که شما مشکلات زیادی را برای پیگیری خواهید داشت ، و در عین حال هویت فروشنده مشخص نیست و روشهای دنبال کردن بسیار دشوار و وقت گیر است.

وب سایت های ساختگی

معمولاً این کلاهبرداران باید بگویند ما نماینده یک شرکت معتبر خارجی هستیم تا به کالاهای تقلبی که زیر پله تولید می کنند اعتبار بدهیم ، به غیر از ادعاهای عجیبی که درباره محصولشان دارند ، بنابراین آنها وب سایتی را طراحی می کنند. و در حالی که دروغین به عنوان نماینده یک مارک خارجی ظاهر می شوند ، آنها محصولات تقلبی خود را می فروشند.

پله های مدرن!

متاسفانه در بین این داروها دیده می شود که خدای نکرده این امر می تواند زندگی افراد را به خطر بیندازد. به این ترتیب ، شما فقط یک سایت طراحی شده دارید که هیچ ارتباطی با مارک اصلی ندارد و کلاهبرداران فقط با یک وب سایت ایجاد شده مشابه وب سایت اصلی مارک ، شما را فریب داده اند.

کالاهای زیر پله ها و سلامت انسان را به خطر می اندازد

معمولاً مهمترین خطر کالاهای زیر پله به خطر انداختن سلامت انسان است. نه تنها مواد غذایی و محصولات بهداشتی سلامت انسان را به خطر می اندازند ، بلکه لوازم خانگی نیز می توانند به دلایلی مانند آتش سوزی و … سلامت انسان را به خطر بیندازند. با این حال ، مصرف کننده از این خطرات احتمالی آگاهی ندارد.

1- تولید ، بسته بندی ، نگهداری و حمل و نقل این کالاها هرگز در شرایط استاندارد نبوده و نیستند ، بنابراین می تواند بسیار بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای سلامتی مصرف کنندگان باشد.

2- در بیشتر موارد ، به خصوص در مواد آرایشی رنگی مانند لاک ، رژ لب ، ریمل ، پنکیک و غیره ، چون بسیار ارزان تر هستند ، از رنگ های صنعتی آلوده به فلزات سنگین مانند جیوه ، سرب و آرسنیک استفاده می شود که سرطان زایی را ثابت می کند. سلامت مصرف کنندگان را به ویژه در آینده به خطر می اندازد.

3- در بسیاری از موارد خصوصاً برای کالاهای رنگی به دلیل ارزان بودن از حلال های بسیار خطرناکی استفاده می شود که تهدیدی جدی برای سلامتی مصرف کننده فریب خورده است.

4- به دلیل عدم انطباق با استانداردهای ذکر شده در بند 1 ، متقلبان مجبور می شوند از مواد نگهدارنده یا گونه های ممنوعه بالا استفاده کنند تا از آلودگی احتمالی جلوگیری کنند ، که در هر دو مورد بسیار خطرناک است.

روشهای شناسایی کالاهای زیر پله

پیشرفت در فناوری متاسفانه به قاچاقچیان و جعل کنندگان اجازه داده است کالاهای بسیار دقیق که بسیار مشابه کالاهای اصلی هستند را جعل کنند. جعل کنندگان به دستگاه های چاپ مختلف ، بسته بندی ، طراحان واجد شرایط ، روغنهای اساسی مشابه و غیره دسترسی دارند و در برخی موارد کالاهای تقلبی حتی در نگاه اول حتی برای تولید کننده اصلی کالا قابل تشخیص نیستند و با بررسی تخصصی و تخصصی می توان به تفاوت ها پی ببرید. با این حال ، روشهایی برای تشخیص کالاهای اصلی از کالاهای تقلبی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. البته همیشه به تفاوت فاحش قیمت بین دو نمونه این چنینی شک کنید.

محصولات سلامت محور:

1- برای پیروی از محصولات سلامت محور ، مانند داروها ، مواد غذایی و مواد آرایشی تولید شده در کشور ، کافی است کد دو رقمی را که برای محصول برای پروانه ساخت مشخص شده است ، دنبال کنید. این کد مختص دانشگاه علوم پزشکی هرشار است. به عنوان مثال ، کد 40 با کاشان مرتبط است و کد 39 مخصوص قم است. اگر کد اولیه محصول با دامنه آدرس برچسب مطابقت نداشته باشد ، ممکن است مجوز آن زیر سوال برود.

پله های مدرن!

2- برای محصولات وارداتی نیز باید شماره پیگیری 16 رقمی درج شده در برچسب پروانه بهداشت را که روی کلیه محصولات بهداشت محور وارد شده نشان داده شده است ، به شماره 20008822 ارسال کنید و منتظر پاسخ باشید. در صورت تأیید ، می توانید از آنها استفاده کنید. اگر پیامک شما جواب نداد بهتر است برای تعیین اصالت کالا با شماره 6185-021 یا www.ttac.ir تماس بگیرید.

لوازم خانگی:

1- برای لوازم خانگی حتما شماره سریال کالا را با شماره سریال کارتن ترکیب کنید. در صورت عدم رعایت این موارد ، حتما کالاهای تقلبی خریداری کنید.

2- عناصری که عکس پرچم کشور سازنده روی آنها چاپ یا برچسب زده شده باشد قطعاً تقلبی محسوب می شوند ، زیرا هیچ مارک معتبری عکس پرچم را روی محصول خود نمی گذارد.

3- قرار دادن برچسب های اضافی و بیش از حد و طلبکارانه بر روی بدنه دستگاه ، نشان دهنده تقلبی بودن محصول است.

4- اگر دیدید که کیفیت چاپ متن دستگاه پایین است و می توان آن را با ناخن تمیز کرد ، این کاملاً نادرست است ، زیرا محصولات اصلی با بهترین کیفیت برای هر مارک چاپ می شوند.

نظارت را افزایش دهید

از آنجا که کلاهبرداران هر روز کارهای جدیدی را برای فروش کالاهای تقلبی خود انجام می دهند و یافتن افراد و شرکت هایی که در پشت این مشاغل قرار دارند کار آسانی نیست ، به نظر می رسد کمیسیون ویژه ای برای این موضوع باید ایجاد شود. در عین حال ، می توان از ظرفیت اتحادیه ها و نظارت بر تبلیغات در فضای مجازی برای برداشتن اقدامات تقلبی قبل از اتفاق ناگوار ، خدای ناکرده ، گام برداشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید