رویترز: بایدن می خواهد تا 9 سپتامبر افغانستان را ترک کند

[ad_1]

در حالی که تنها هفت روز به پایان خروج آمریکا از افغانستان باقی مانده است ، رویترز روز سه شنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گفت که واشنگتن از طالبان خواسته است همکاری خود را برای پایان خروج از کابل تا 31 آگوست افزایش دهند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به سی ان ان گفت که بایدن پس از مشورت با تیم امنیت ملی خود تصمیم گرفته است تا مهلت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را رعایت کند.

نماینده آمریکا گفت بایدن با توجه به خطرات امنیتی ماندن طولانی مدت در آسیای مرکزی این تصمیم را گرفته و خواستار برنامه های احتمالی برای استفاده از آنها در صورت ماندن بیشتر آمریکا در افغانستان شد.

با تخلیه ده ها هزار نفر از سوی ایالات متحده ، وضعیت در افغانستان در حال تغییر است و بسیاری از افغان هایی که در جنگ داخلی کمک کردند هنوز در انتظار خروج هستند.

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان بر موضع طالبان تأکید کرد و گفت که این گروه تمدید توافق با ایالات متحده برای خروج از افغانستان را نمی پذیرد.

بایدن پیشتر در مصاحبه با ABC News گفته بود که واشنگتن متعهد شده است همه آمریکایی ها را از افغانستان بیرون کند ، حتی اگر این عملیات پس از مهلت تعیین شده در توافق خروج انجام شود.

311311

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید