سعید نمکی: ما یکی از 6 کشوری هستیم که واکسن تاج تولید می کنیم

[ad_1]

سعید نمکی وزیر بهداشت و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز در نمایشگاه بین المللی تهران از خانه نوآوری و فناوری ایران بازدید کردند.

برای احترام به مردم ، ضروری است که در هنگام آموزش کمترین آسیب به بیمار وارد شود

نمکی با بیان اینکه برای مدت طولانی نحوه آموزش پزشکی به صورت مجازی یکی از آرزوهای ما بود گفت: “این امر خصوصاً در زمان تاجگذاری احساس شد که با تلاش معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان حاصل شد. . “

وزیر بهداشت اظهار داشت: با تلاش ، نیت خالص و افکار ناب بستگان ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همدلی بین همکاران ما در وزارت بهداشت با این بستگان و تلاش شرکت های دانش بنیان ، تشکر می کنم خدایا امروز شاهد استفاده از ابزار هستیم آموزش مجازی به دانشجویان ، ساکنان در زمینه های مختلف و همچنین معلمان در انجام عمل های جراحی کمک خواهد کرد.

وی گفت: ما مدتهاست که نگرانیم که هیچ کمبودی در آموزش پزشکی وجود نداشته باشد و همچنین نگران کاهش آزار و اذیت بیماران در بیمارستان های آموزشی هستیم. به بیمار اطلاع دهید که خوشبختانه این ابزار می تواند در این زمینه مفید باشد. این ربات همچنین برای عملیات بسیار ظریف بدون استفاده از کوچکترین خطای پزشکی طراحی شده است.

نقش ایران به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فناوری ، علوم پزشکی و رشته های مرتبط در جهان

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: من از همه طراحان ، سازندگان و شرکت های دانش بنیان به ویژه دکتر ستاری که این جنبش را رهبری و کمک کردند تشکر می کنم. من همچنین از همکارانم که با ایمان و ایمان در این حرکت بزرگ ملی سهیم بودند ، تشکر می کنم.

نمکی ادامه داد: “من فکر می کنم در آینده نزدیک خواهید دید که در این دوره از تحریم ها ، با نقض تابوی سیاسی که برای ما در جهان ایجاد کرده اند ، جمهوری اسلامی ایران صد سال را پشت سر می گذارد و مقدار زیادی صادر می کند محصولات پزشکی ”

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران خود را در زمینه واکسن به ویژه واکسن Covid اثبات کرده است که دانشمندان در 6 سیستم عامل گسترده روی آن کار می کنند ، علاوه بر عظمت ایجاد شده توسط این بستگان ، می تواند یکی از بزرگترین مراکز محسوب شود دانش علوم پزشکی و رشته های مرتبط در جهان نقش دارند. ما ششمین کشور مهم در جهان در زمینه واکسن محسوب می شویم ، جایی که می توانیم واکسن Covid را از ابتدا درست کنیم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در زمینه تولید تجهیزات که امروز مشاهده کردیم ، جزو 4 تا 5 کشور برتر جهان هستیم. با قیمت هایی که ما این ابزار را تولید می کنیم ، در آینده نزدیک بازار بسیار خوبی خواهیم داشت.

47231

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید