سواد در ایران 3٪ بالاتر از متوسط ​​جهانی است

[ad_1]

شاپور محمدزاده امروز در مجلس قطبی و تخصصی معاونان سوادآموزی کشور در مشهد برگزار شد و با بیان اینکه ما حضور حماسی ملت ایران در انتخابات 19 ژوئن را به فال نیک می پذیریم ، گفت: خرداد با حوادثی مانند 6 خرداد قیام ، امام خمینی (ره) فتح هورامشهر ، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، درگذشت دکتر شریعت و شهادت دکتر چمران بخشی از هویت انقلاب اسلامی را توضیح می دهد.

وی ادامه داد: سال تحصیلی گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. طبق گزارش یونسکو ، سال گذشته 1.6 میلیارد دانش آموز در سراسر جهان تحت تأثیر تعطیلی مدارس قرار گرفتند.

رئیس نهضت سوادآموزی کشور با تأکید بر اینکه هیچ چیز جای مدرسه و دروس شخصی دانش آموزان را نخواهد گرفت ، گفت: دانش آموزان در محیط مدرسه علاوه بر آموزش ، تعاملات اجتماعی فعال را تجربه می کنند ، بنابراین بستن یک نفر در کلاس های سطح ، دانش آموزان دارد ، معلمان و والدین تأثیر نامطلوبی بر آن خواهند گذاشت.

وی با بیان اینکه امیدوارم در ماه جولای و آگوست واکسیناسیون تاجگذاری عمومی انجام شود ، افزود: 65٪ کشورهای فقیر و 35٪ کشورهای ثروتمند بودجه تحصیلات خود را در زمان تاجگذاری کاهش داده اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش سواد را انگیزه ای برای توسعه پایدار و آموزش را زمینه ساز توسعه اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی دانست و افزود: سواد باید مدرسه مدار باشد ارکان مدرسه در زمینه سواد تعریف می شود

وی با تأکید بر لزوم مراقبت ویژه در فرآیند ثبت نام ، شناسایی ، جذب ، آموزش و ارزیابی دانش آموزان باسواد ، اظهار داشت: در گروه سنی 15 سال به بالا ، میانگین سواد در جهان 86 درصد و در ایران است. 86٪. میانگین سواد در گروه سنی 15 تا 24 سال در جهان 91٪ و در کشور ما 94.4٪ است.

231

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید