شما نظر دادید / به شخصی که دوست داریم فیلم بسازد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، ناصر تگوی ، کارگردان ، عکاس و نویسنده کهنه کار ، در ژوئیه سال 1931 در آبادان متولد شد. او اکنون 80 ساله است و اگرچه بیش از نیم قرن در حوزه سینما فعالیت می کند اما تنها شش فیلم بلند و یک مجموعه ساخته است.

“صلح در حضور دیگران” (1349) ، بر اساس نوشته های گلام حسین ساعدی از مجموعه داستان های “ترس و نشان های گمنام” ، “سده کارده” (1351) ، نوشته شده توسط یک انسان پارسا ، “نفرین” (1973) نوشته شده توسط پرهیزگاری بر اساس کتاب «مرداب ، کاپیتان خورشید» ساخته میکا والتاری اقتباسی از کتاب «داشتن و نداشتن» ساخته ارنست همینگوی ، «آه ایران» تقوایی (1989) و مقاله بدون خط تقوایی (2001) و مینو است. فرشچی ، که آخرین فیلم پارسا تا به امروز است ، فقط اینها فیلم های بلند او هستند. به این لیست باید فیلم کوتاه Liberation (1350) و قسمت “کشتی یونانی” از فیلم “Tales of Kish” (1998) اضافه شود. اگر تعداد فیلم های سینمایی پرهیزکار به انگشتان هر دو دست نرسد ، اما مستندهای او عدد 10 را رد می کنند ، در این میان “اربعین” (1349) بیش از سایر آثار وی در این زمینه دیده می شود. همچنین یکی از اصلی ترین و ارزشمندترین آثار هنری وی مجموعه “عمو جان ناپلئون” است که توسط ایرج پیشسک زاد نوشته شده است.

ما به بهانه تولد این هنرمند بزرگ درباره او از شما س askedال کردیم جمله ای را در قالب نظر عکس بنویسیدکاری که شما با 54 نظر منتشر شده و 6 نظر منتشر نشده انجام داده اید.

بازی حافظه با دیالوگ ها ؛ از “ناخدا خورشید” تا “کاغذ بی خط”

برخی از نظرات کاربران خبرآنلاین در این زمینه به دیالوگ های به یاد ماندنی فیلم های ناصر تقوایی از جمله “صلح در حضور دیگران” ، “صادق کرد” ، “کاپیتان خورشید” و “کاغذ بی خط” اشاره دارد و همچنین یادآوری گفتگوی فراموش نشدنی شخصیت مربوط به بازی. پرویز فنی زاده در سریال “عمو ناپلئون” زنده بود.

از جمله “هی عمو تن ، چه کسی CE Mo را فرستاد؟” کاپیتان سان … همان کاپیتانی که بازویی ندارد؟ نه همان کاپیتانی که یک دست دارد از “کاپیتان خورشید” و “آیا می توانید سه بار پشت سر هم بگویید ، من می پزم ، می پزم ، می شمارم؟” من روزی سه بار می شوم ، می پزم ، می شمرم. می شوم ، می پزم ، می شمارم. “بشویید ، بپزید ، بشمارید!” از مقاله بی خط.

مردی که طرفدارانش کمبود کار ندارند

کارنامه تقوایی شامل چندین اثر ناتمام سینمایی و تلویزیونی از جمله مجموعه تلویزیونی داستانسرایان (1978) است که به زندگی و آثار نویسندگان مشهور ادبیات معاصر می پردازد. قبل از انقلاب ، او قرار بود علی احمو خانم را که توسط علی محمد افغانی نوشته شده ، گردآوری کند ، اما موفق نشد. پس از انقلاب ، تقوایی پروژه بزرگ خود را به نام جنگل کوچک در سال 1983 آغاز کرد و دو پروژه معروف زنگی و رومی (2002) و چای تلخ (2003) ناتمام مانده اند.

همین سوال توسط تعدادی دیگر از کاربران مطرح شد ، از جمله یک کاربر ناشناس که نوشت: “کاش آنها به شما اجازه می دادند ، من می خواهم به شما اجازه دهم” چای تلخ “را تمام کنید ، من دوست دارم آنها دهان ما را تلخ نکنند . “کاش اینقدر تلخ نبودیم.”

با آرزوهای سلامتی و طول عمر

بخش دیگری از نظرات مصرف کنندگان آرزوی سلامتی و طول عمر این کارگردان ، عکاس و نویسنده پیشکسوت در آستانه 80 سالگی بود. از جمله کاربری که این خواسته را از زبان حافظ ابراز داشته و نوشته است: “دور از زخم مسخره زندگی و تنش”.

58259

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید