ما به جای موز ، سیب می خوریم. به جای نان چه بخوریم؟

[ad_1]

عصرایران: آنها همچنین می خواهند قیمت نان را افزایش دهند. رئیس اتحادیه نانوایان سنتی در تهران می گوید پیشنهاد آنها افزایش 70 درصدی قیمت نان است ، اگرچه کارگروه فرماندار تهران با افزایش 35 درصدی موافقت کرده است.

افزایش قیمت در ایران دیگر چیز عجیبی نیست و مردم با دیدن افت قیمت ها چشمانشان باز می شود. اگر یک روز قیمت ها بالا نرود ، ناراحت می شویم و به آنچه اتفاق افتاده فکر می کنیم ، به عنوان مثال قیمت شیر ​​برای یک روز ثابت مانده است.

به عنوان مثال ، برای ما اصلاً عجیب نیست که موز به طور ناگهانی 40 هزار تن قیمت داشته باشد ، یا اصلاً متعجب نیستیم که نایب رئیس اتحادیه باغداران در تهران به مردم توصیه می کند به جای موز که دارای خواص بیشتری هستند ، سیب بخورند.

اگر کودک از فرزندش س asksال کند این یک سیب است ، والدین می توانند یک سیب به او بدهند. به عنوان مثال ، کمدین برنامه شاد رامبد جوان ، که بخاطر دارد: “موزه موز”

البته نان موزی نیست که بتوان سیب را جایگزین آن کرد. نان نیروی غالب مردم است و بسیاری از مردم در مواقع گران قیمت شکم خود را با این نان پر می کنند.

ما به جای موز ، سیب می خوریم.  به جای نان چه بخوریم؟

شرایط به گونه ای شده است که بسیاری از غذاهای ساده ای که مردم به استشمام آن عادت دارند و اصلاً خوردن غذا را در نظر نگرفته اند ، زیرا وعده های غذایی روزمره برای برخی افراد به یک لوکس و غیرقابل دسترس تبدیل شده است.

به عنوان مثال املت همیشه غذایی مقرون به صرفه بوده است که مادران وقت نداشتن برای پختن به آن متوسل می شوند. با این حال ، این املت برای برخی از خانواده ها با گرانی گوجه فرنگی و تخم مرغ و اکنون نان به یک افسانه تبدیل شده است.

دولت می تواند به نانوایی ها تخفیف دهد و در عوض قیمت نان را ثابت نگه دارد. البته برخی از نانوایی ها هم اکنون قیمت نان را افزایش داده اند. در خلال جنگ ، امام خمینی (ره) قیمت نان را نیز سفارش می داد زیرا این قدرت اصلی مردم بود.

انتظار زیادی نیست. باید در مورد اقشار ضعیف جامعه فکر کنیم. این قسمت از جامعه هنگام بیدار شدن و خوابیدن به نان شب فکر می کنند و به ناهار فکر می کنند. این آرمان این جامعه است. اکنون دست کشیدن از آنها جایز نیست.

نانوایان در شرایط فعلی با توجه به هزینه بالای همه چیز ، حق دارند نگران کار خود باشند و بگویند همه چیز گران است به جز نان. در همین حال ، دولت باید به خود بیاید و اجازه ندهد زندگی مردم به دلیل فشار اقتصادی دچار مشکل شود.

چشم ، ما به جای موز سیب می خوریم ، اما واقعاً نمی دانیم چه چیزی به جای نان بخوریم؟ البته اگر ماری آنتوانت ، همسر پادشاه لویی فرانسه ، پس از دیدن اعتراض مردم به گرانی نان ، گفت: “اگر نان ندارند ، باید کیک بخورند!” نگو.

مصطفی داننده

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید