موضع وزارت خارجه در مورد تهدید نظامی ترامپ

[ad_1]

مهر نیوز: سخنگوی وزارت خارجه به حملات موشکی اخیر به سفارت آمریکا در عراق و احتمال اقدام نظامی دولت ترامپ علیه ایران پاسخ داده است.

پاسخ رسمی ایران به تهدید نظامی ترامپ

گفت حاتب زاده:

* (در مورد دلایل حملات موشکی در عراق): به نظر ما ، حمله به پست های دیپلماتیک و مسکن کاملاً رد شد و من این را هفته گذشته گفتم. آنچه رئیس جمهور ایالات متحده و آقای پمپئو گفتند محکوم و رد می شود و محتوای این توییت ها مشکوک و شیطنت آمیز است. ما به دنبال تنش نیستیم ، ما با تمام توان از امنیت جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنیم. این ارتباطات تنها به عهده ایالات متحده است. سیاست ایران حسن همجواری است و هرگز نخواسته است اختلافات خود را در هر منطقه دیگری حل کند. ما در دفاع از خود در یک دولت مسئول و در چارچوب قوانین بین المللی دریغ نمی کنیم.

* (در مورد گزارش سازمان هواپیمایی در مورد هواپیمای اوکراینی و این جمله که این گزارش به اوکراین نرسیده است): من هفته گذشته نیز در مورد فاجعه سقوط هواپیما صحبت کردم. و فیلم آنلاین طرف اوکراینی و سایر کشورها را ارائه داد. امروز و فردا به صورت رسمی در ترجمه برای آنها در دسترس خواهد بود. این مسئله نباید سیاسی شود. بهترین راه استفاده قانونی و اقدامات موجود در قرارداد است. گزارش فنی با دقت تهیه و ارسال شده است و امیدواریم که با راه درست بتوانیم اندکی از غم و اندوه خانواده ها را برطرف کنیم. من فکر می کنم جنبه های فنی و حقوقی این موضوع به زودی برای همه روشن خواهد شد.

* (در رابطه با ادعاهای اخیر برجامی): جلسه غیررسمی سایر وزارتخانه های خارجه در برجام پس از کمیسیون مشترک طرفین برگزار شد. کشورها بیشتر نگران توسعه بودند. تعدادی رویداد در منطقه برجام و غیر برجام در واشنگتن برگزار شد. آقای ظریف مواضع را به وضوح توییت می کند. در این دیدار آقای ظریف تصریح کرد که اروپا در لغو شورای امنیت سازمان ملل متحد شریک است و این از ارقام و ارقام کاملاً مشخص است.

* (در پاسخ به این س ،ال که موضع ایران در مورد انتقال زیردریایی های هسته ای به خلیج فارس چیست؟): من نمی دانم این گزارش چقدر معتبر است ، اما همه می دانند که ایران در سیاست های امنیتی و دفاعی خود چیست و آیا این می خواهد حرکت کند. مرز ایران خطر چیست؟

* (در مورد ارزیابی وی از اقدامات جدید ایالات متحده در منطقه): ما پیامدهای هرگونه توطئه چینی با ایالات متحده را به وضوح نشان داده ایم. متأسفانه ، ما نیز اخبار فزاینده ای را می شنویم. ما به دنبال تنش در منطقه نیستیم و کوچکترین تردیدی در دفاع از کشور نداریم و همه این را می دانند و تلاش کردند و جواب گرفتند.

* (در مورد اینکه آیا دولت و پارلمان عراق در مورد ترور سردار سلیمانی ارتباطی با ایران داشته اند؟): همانطور که آقای عادل عبدالمهدی گفت ، سردار سلیمانی میهمان عراق بود و مسئولیت دوستان و دولت عراق از روز روشن است یکی تصمیم پارلمان عراق برای اخراج ایالات متحده افتخاری برای عراق است. من فکر نمی کنم کسی بتواند مدعی حقوق بشر در دنیای لیبرال غرب باشد که حقوق را در مقابل دوربین نادیده گرفته و تلخ بخندد. عاملان ، فرماندهان و مجریان باید به محاکمه کشانده شوند.

* (در مورد اینکه آیا انتظار می رود دولت ترامپ علیه ایران اقدام نظامی کند؟پیش بینی کار سیاستمداران یا دیپلمات ها یا حتی محققان نیست. ما به عنوان یک دولت آماده هر سناریویی هستیم. ما به هر سناریو فکر می کنیم و برای هر کدام جواب درست داریم. ما امیدواریم که کاخ سفید این موضوع را کنار بگذارد و هر حرکت آنها میراث بدتری را در خاطرات آنها به جا بگذارد.

* (درمورد اینکه آیا تأیید حساب های FATF در خرید واکسن تأثیری داشته است): در مورد واکسن ، وزارت بهداشت باید جزئیات را ذکر کند. هیچ درخواستی بی پاسخ نماند و با اهدا کنندگان گفتگو شد. ما توافق کردیم که واکسن را در مکان های ذکر شده توسط وزارت بهداشت خریداری کنیم. اما هرکسی که در مورد این لوایح اظهارنظر کند باید پاسخگو باشد. لازم بودن این حساب ها در این زمینه باید توسط بانک مرکزی توضیح داده شود. من نمی دانم چه کسی واکسن تاج را ادعا کرده است ، اما باید از وزارت بهداشت و بانک مرکزی سال شود. مسیر واکسیناسیون کاملاً شناخته شده است. FATF باید در زمینه حقوقی و فنی مورد توجه قرار گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید