مکرون: منطقه به هماهنگی و تلاش برای مبارزه با تروریسم نیاز دارد

[ad_1]

مکرون ابراز امیدواری کرد که این اجلاس مکانیزمی برای پیگیری و اقدامات اطمینان بخش برای مقابله با چالش تروریسم و ​​کاهش تنش ها ایجاد کند تا بتوان دستاوردهای آن را در یک سال ارزیابی کرد.
وی گفت: “ممکن است این س beال مطرح شود که چرا فرانسه در این نشست شرکت می کند.” حضور فرانسه به این دلیل است که ما احساس می کنیم باید در عراق بمانیم. “

رئیس جمهور فرانسه افزود این همکاری و مشارکت برای کشورهای منطقه و همچنین برای اروپا و جهان مهم است.

مکرون گفت که بدون این همکاری ، مشکلات منطقه به دیگر نقاط جهان سرایت می کند.

وی گفت: “عراق با جنگ ها و بحران های بی شماری روبرو است و تا زمانی که عراق بخواهد ، ما در مبارزه با تروریسم در کنار آن خواهیم بود.”

مکرون موفقیت انتخابات در عراق را به نفع همه دانست و افزود: هیئت های اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد انتخابات زودهنگام پارلمان عراق را رصد خواهند کرد.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد که منطقه باید تلاش ها را هماهنگ کرده و با تروریسم مبارزه کند.

نشست منطقه ای حمایت از عراق با حضور هیئت هایی از همسایگان عراق و برخی کشورهای منطقه و جهان به استثنای سوریه آغاز شد و توسط مصطفی قدمی نخست وزیر عراق اداره شد.

جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین شرکت کنندگان در این اجلاس است و هیئت ایرانی توسط دکتر حسین امیرعبدالهیان ، وزیر امور خارجه ایران رهبری می شود.

در این اجلاس ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، شیخ تمیم ، امیر قطر ، عبدالله دوم ، پادشاه اردن ، حاکم دبی ، و وزیران خارجه عربستان و ترکیه حضور داشتند.

عراق اعلام کرده است که هدف این نشست کاهش تنش ها در منطقه ، توسعه روابط اقتصادی و حل اختلافات بین همسایگان عراق است.

23311

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید