پاسخ اتحادیه اروپا به استعفای حریری

[ad_1]

وی در بیانیه ای که نسخه ای از آن در وب سایت اتحادیه اروپا قرار گرفت ، گفت: “لبنان یک سال است که دولت ندارد و این منجر به یک بحران مالی و اقتصادی و عواقب فاجعه بار برای مردم کشور شده است.” هنوز رو به آن است.

او افزود: این وظیفه رهبران لبنان است که مشکلات داخلی و بحران های ایجاد شده را حل کنند. مقابله با چالشهای مختلف کشور و تحقق آرمانهای مردم نیاز به وحدت و احساس حسن نیت دارد.

بورل افزود: اتحادیه اروپا بار دیگر درخواست خود را از کلیه جنبش های سیاسی لبنان برای حمایت از روند فوری تشکیل کابینه اعلام کرد. رایزنی های مجلس در این مورد نیز باید بلافاصله آغاز شود.

وی گفت: “لبنان به دولتی نیاز دارد که بتواند اصلاحات اساسی اقتصادی و سیاسی را اجرا کند و خود را برای برگزاری انتخابات 2022 آماده کند.”

وی گفت: “سعادت و ثبات لبنان برای کل منطقه و اروپا حیاتی است.” “اتحادیه اروپا حمایت قاطع خود از دولت و ملت لبنان و ثبات ، امنیت ، تمامیت ارضی ، حاکمیت و استقلال سیاسی را مجدداً تأیید می کند.”

خبرگزاری ملی لبنان شب گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد سعد حریری ، نخست وزیر تعیین شده برای تشکیل دولت لبنان ، استعفا داده است.

حریری برای تشکیل دولت جدید لبنان در اکتبر گذشته روی کار آمد ، اما سایه نفوذ و دخالت بیگانگان در وی و تصمیمات وی و همچنین اختلافات در روند سیاسی لبنان ، علی رغم بحران مالی لبنان و بدترین وضعیت اقتصادی. در دهه های اخیر ، وی از تشکیل دولت در لبنان جلوگیری کرده است.

311311

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید