چالش قمری ناسا ؛ برای شکستن یخ!

[ad_1]

ایسنا: شکستن چالش یخی قمری ناسا آخرین چالش Centennial Challenge برای توسعه فن آوری های جدید است که می تواند حضور پایدار انسان در ماه را برای بقیه این دهه حفظ کند.

طبق گفته ناسا ، ناسا مشتاق است قبل از اعزام اولین زن و مرد به سطح ماه در سال 2024 در این برنامه (كه تحت نظارت برنامه آرتمیس ناسا انجام خواهد شد) شركت كند و حضور پایدار انسانی را در آنجا برقرار كند تا پایان این دهه شما همه چیز را در مورد آب ماه می دانید. صد سال چالش ، مسابقه انگیزشی فضایی ناسا با یک جایزه همراه است.

چالش قمری ناسا ؛  برای شکستن یخ!

تاکنون ، ناسا چندین ابزار تکنولوژیکی مربوط به جمع آوری و انتقال مقادیر زیادی از منابع به ماه را که ممکن است در آینده ساخته شوند ، شناسایی کرده است ، از جمله سخت افزارهایی که می توانند در سرمای شدید و تاریکی به سطح قمری تقریباً ثابت کار کنند. یا سیستم های رباتیک که می توانند برای کاوش ماه استفاده شوند. البته ، این سیستم ها باید به اندازه کافی قوی باشند تا بتوانند در محیط های سخت منطقه در زیر سایه دائمی قطب جنوب (جایی که یخ مشاهده می شود) و محل فرود مأموریت های سرنشین دار آرتمیس مقاومت کنند.

این چالش یک چالش 100 ساله ناسا است که توسط مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل ، آلاباما و مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا اداره می شود. چالش های صد ساله بخشی از برنامه جوایز و چالش های ماموریت فناوری فضایی ناسا است. ناسا همچنین برای مدیریت فرآیند مشارکت در این چالش و حمایت از شرکت کنندگان با Ensemble Consultancy قرارداد بسته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید