3 میلیون دانشجوی آفلاین! آموزش تعطیل نیست

[ad_1]

خراسان: برنامه های امتحانی نوبت اول مدارس نیز اعلام شده و طبق گفته وزیر آموزش و پرورش ، امتحانات در بیشتر مقاطع تحصیلی باید به صورت غیرحضوری و در سیستم های آنلاین انجام شود. طبق آمار رسمی ، با این وجود حداقل 3 میلیون دانش آموز هنوز حتی از آموزش مجازی محروم هستند چه برسد به امتحانات مجازی!

آمار چه می گوید؟

برای درک شرایط دانشجویان در کشور هنگام استفاده از سیستم های مجازی ، ما به آمار رسمی “خوشحال” مراجعه می کنیم. طبق آماری که به خراسان ارائه شده است ، از مجموع 14 میلیون و 747 هزار دانش آموز در کشور ، 12 میلیون و 452 هزار دانش آموز (82 درصد از کل دانشجویان) در شاد ثبت نام کرده و شناسایی شدند. این بدان معناست که حدود 2.3 میلیون دانش آموز با وجود زمان برگزاری اولین دوره امتحانات ، هنوز در این سیستم ثبت نام نکرده اند و البته دلیل اصلی آن عدم دسترسی به آموزش مجازی و کمبود تلفن همراه و تبلت است.

3 میلیون دانشجوی آفلاین!

نکته دیگر این است که از کل دانشجویان گواهی شده در شاد ، 10 میلیون و 18 هزار کاربر فعال هستند (حداقل 5 ساعت فعالیت در هفته) و از این شبکه استفاده می کنند. البته طبق اعلام روابط عمومی شاد ، حدود 2 میلیون دانش آموز از سیستم های پیام رسان دیگری مانند Skyrum ، WhatsApp و Telegram برای آموزش الکترونیکی استفاده می کنند.

انتظار می رود 3 تا 5 میلیون نفر باشد

اما این تمام ماجرا نیست. به گفته مقامات دولتی و اعضای پارلمان ، تعداد دانشجویان فاقد تلفن همراه یا تبلت حدود 3 تا 5 میلیون نفر است. زیرا تعداد قابل توجهی از دانشجویان دارای گواهینامه شاد فقط درخواست ثبت نام را ارسال کرده اند و وارد نشده اند.

علاوه بر این ، برخی از دانش آموزان از تلفن و تبلت والدین خود برای یادگیری الکترونیکی استفاده می کنند که البته در مدرسه به اندازه کافی استفاده نمی شود. سومین و مهمترین دلیل این است که دهها هزار بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد که ، طبق نظرات ، ممکن است در دوره تاجگذاری افزایش یافته باشد و بسیاری از آنها باید دانش آموزان آفلاین باشند. زیرا دلیل اصلی ترک تحصیل محرومیت بود.

معاون وزیر: آموزش و پرورش تعطیل نیست

اما معاون وزیر آموزش و پرورش تأکید می کند که با وجود محرومیت حدود 3 میلیون نفر از آموزش مجازی ، تحصیلات آنها بسته نشده و این دانش آموزان رها نمی شوند. جواد حسینی در مصاحبه ای با خراسان سید گفت: “در هنگام شیوع تاجگذاری ، وزارت آموزش و پرورش اصول زیادی را در نظر گرفت و آنها را به کار گرفت. اصل اول این است که اگرچه مدارس در طول تاج تعطیل هستند ، اما آموزش و پرورش نباید تعطیل شود. “اصل دوم ما حداکثر پوشش آموزش است و اصل سوم ما حداکثر انعطاف پذیری آموزش به منظور استفاده از همه روشهای ممکن آموزش است.” حسینی افزود: شبکه های شاد ، آموزش در تلویزیون ، ارسال کتاب های درسی ، آموزش های فردی در خانه و مدرسه و همچنین همکاری خانواده های توانمند به عنوان دستیار آموزشی ، روش های مختلفی است که به تصویب رسیده است.

47 میلیارد “نذر هوشمند” و مشارکت نهادها

با این وجود حسینی همچنین با اشاره به لزوم تأمین نیازهای دانش آموزان محروم از آموزش مجازی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم منابع لازم را برای تأمین نیاز دانش آموزان محروم پیش بینی و جمع آوری کنیم.

وی افزود: در حال حاضر قطعاً به حدود 3 تا 3.5 میلیون تبلت دانشجویی برای تأمین تمام نیازهای این حوزه نیاز داریم ، زیرا علاوه بر آمار دانش آموزان ناشناس در شاد ، تعداد قابل توجهی از تلفن همراه والدین خود نیز استفاده می كنند و به همین دلیل آنها مشغول هستند ، “آنها نمی توانند در زمان مناسب آنلاین باشند.”

حسینی درباره مشارکت عمومی در خرید تبلت و تلفن حدود 3 میلیون دانش آموز گفت: کمپین نذر هوشمند تاکنون 47 میلیارد تومان جمع آوری کرده است که برای خرید 23000 تبلت و تلفن همراه استفاده می شود. مرکز آماری ایران همچنین قول داد 15000 قرص (500 قرص برای هر استان) تهیه کند. کمیته پشتیبانی همچنین 50 هزار تبلت به دانش آموزان اهدا می کند و این تعداد را به 500 هزار تبلت و تلفن هوشمند افزایش می دهد. اعضای پارلمان اروپا همچنین قول دادند که به این موضوع رسیدگی کنند و از بودجه آن حمایت کنند.

11000 قرص برای دانشجویان برجسته

حسینی که رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز هست ، همچنین تلاش ها برای تأمین نیازهای آموزشی مجازی این دانش آموزان را تأیید می کند: مدارس. حدود 40٪ از این دانش آموزان از بودجه آموزش الکترونیکی محروم هستند و برنامه هایی برای رفع این مشکل در نظر گرفته شده است. طی یکی دو روز آینده ، این وزارتخانه 16 میلیارد وام با 16 میلیارد وام از استان ها برای خرید 11000 تبلت و تلفن همراه برای این دانشجویان اعلام خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید