6 روش آسان برای بهبود روحیه خود

[ad_1]

ایسنا: در طول زندگی ، مردم با حوادث دلپذیر و ناخوشایند روبرو می شوند و غالباً هیچ کنترلی بر حوادثی که باعث احساس بد آنها می شود ندارند و این عوامل استرس زا با گذشت زمان جمع می شوند.

استرس بخشی از زندگی است و اگرچه بخشی از آن خوب است و زندگی را هیجان انگیز می کند ، اما تحمل استرس زیادی در طولانی مدت می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان ما بگذارد.

6 روش آسان برای بهبود روحیه خود

Timesnownews چند روش ساده برای کمک به شما در احساس خوب ذکر کرده است:

از نور دلپذیر غافل نشوید: اپیدمی کوید -19 باعث شد تا مردم مدت طولانی در خانه بمانند. بدن انسان هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید ویتامین D لازم را تأمین می کند. تأمین ویتامین D نه تنها برای حفظ سلامت استخوان ها ، بلکه برای عملکرد مناسب مغز نیز ضروری است. متخصصان پنج تا 30 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب را برای تأمین ویتامین D مورد نیاز بدن توصیه می کنند. کمبود این ویتامین با خطر افسردگی و سایر اختلالات روانی مرتبط است.

خلق یک اثر هنری: آخرین باری که مداد را در دست گرفته اید و می کشید کی بوده است؟ تحقیقات نشان می دهد که خلق آثار هنری باعث بهبود سلامت شناختی می شود ، به همین دلیل هنر درمانی برای افرادی که دارای مشکلات روحی هستند توصیه می شود.

کاشت و مراقبت از گیاه را شامل شود: تحقیقات نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین زندگی در طبیعت و محیط سبز با رشد شناختی و سلامت روان وجود دارد. کارکنانی که در محل کار با طبیعت در تماس هستند از سلامت کلی بهتری برخوردار هستند.

از خنده خوشحال باشید: تأثیرات مثبت خنده به غلبه بر استرس کمک می کند. اندورفین خندیدن به بهبود افسردگی کمک می کند.

از پله ها بالا بروید: تحقیقات نشان می دهد که بالا رفتن از پله ها سطح انرژی را در زندگی روزمره افزایش می دهد و باعث می شود افراد کمتر دچار استرس و خستگی شوند. مطالعات متعدد فواید ورزش برای بهبود سلامت روان را نشان می دهد و بالا رفتن از پله ها یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها است.

غذاهای مغذی برای مغز بخورید: مغز علاوه بر بدن ، به تغذیه نیز احتیاج دارد. مصرف غذاهای حاوی مقادیر متعادل مواد معدنی و ویتامین ها مانند آهن ، ویتامین D ، ویتامین های گروه B ، کولین ، روی ، منیزیم ، ید ، سلنیوم ، منگنز ، مس و پتاسیم برای سلامت اعصاب بسیار مهم است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید